1 Ayda 10 Kg Kilo Verdiren Diyet

1 Ayda 10 Kg Kilo Verdiren Diyet nasıl yapılır? Sıcak rüzgar darbeleri hepinizi terletir, ısıtır ve susatır. Yaz, serin bir esinti hissetmek istediğiniz bir mevsimdir, ancak ne yazık ki günün herhangi bir saatinde müsait değildir. Her mevsim değişikliğinde, hava değişimiyle başa çıkabilmemiz için yediğimiz yemeğin de değişmesi gerekiyor. Ayaklanma, yaşam tarzıyla ilgili tüm tıbbi ve sağlık sorunları ve insanlar arasında sağlık ve zindelik konusundaki farkındalık ile rutinimize uyabilecek en iyi Yaz diyetini öğrenmemiz, bize gerekli tüm beslenmeyi sağlamamız ve serin kalmamıza yardımcı olmamız gerekiyor. Ayrıca kilo vermek veya kilomuzu yönetmek istiyoruz. Bu, diyetin çok fazla şekerli içecek içermemesi gerektiği anlamına gelir.

İşte Delhi’deki ünlü diyetisyenin yaz için size sadece yeterli beslenmeyi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda susuz kalmanıza ve enerji seviyelerini yüksek tutmanıza yardımcı olacak diyet ipuçları:

1 Ayda 10 Kg Kilo Verdiren Diyet

  • Diyetinize daha fazla lor ve ayran ekleyin: Lor ve ayran laktik asit, kalsiyum, protein, potasyum vb. Bakımından zengindir. Bu ikisinin, yaz aylarında vücudunuzun sıcaklığını düzenlerken sindiriminizi sağlıklı ve güçlü tutmaya yardımcı olan en iyi doğal probiyotik olduğu söylenir. Atıştırmalık olarak ana öğünlerinizin arasına öğünlerle birlikte az yağlı lor ve ayranı sağlıklı bir içecek olarak dahil edebilirsiniz.
  • Her gün Karpuz yiyin: Yazın en lezzetli ve ferahlatıcı meyvesidir. Ayrıca içinde çok fazla su bulunması nedeniyle dehidrasyonunuzda size yardımcı olur. Her gün yemek size sadece kilo vermede değil, aynı zamanda dengeli beslenmede de yardımcı olacak yeterli mineral ve doğal elektrolitler sağlayacaktır.
  • Limonlu su: Yazın sıcak bir gününde soğuk bir bardak limonlu sudan daha ferahlatıcı bir şey yoktur. Limon, vücuttaki fazla yağınızı eritirken ve dolayısıyla kilo vermenize yardımcı olurken ısıyla savaşmanıza yardımcı olur.
  • Salatalık: Yaz aylarında salata yemek sıkıcı olabilir ama yazın salata olarak salatalık yemek size çok fazla enerji, lif ve nem sağlayacaktır. Düzenli olarak salatalık yerseniz kilo vermek kolay olabilir.
  • Nane: Bu, vücudun içeriden soğumasını sağlar. Sağlıklı içeceklerinize birkaç yaprak nane ekleyebilir ve sağlıklı içecekleri daha serin ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.
  • Chia Tohumları: Biraz chia tohumunu bir süre suya batırın ve bunu sağlıklı içeceklerinizle karıştırın, hatta gün boyunca suyu az miktarda yudumlayabilirsiniz. Bu size iyi bir beslenme desteği sağlayacak ve aynı zamanda kilo vermenize yardımcı olurken vücudunuzun içinden serin hissetmenize yardımcı olacaktır.
  • Meyveli Smoothie’ler: Tüm bu yiyecekleri dahil etmek yardımcı olabilir, ancak vücuda daha fazla besin eklemek için düzenli olarak taze meyveli smoothie’ler ekleyebilirsiniz. Bu, kilo vermenin faydasına sahip olmak isterse mükemmel bir uyum sağlayabilir. Bir seferde daha fazla meyve tüketmek zordur ancak 1 bardakta meyve kombinasyonlarının olması size daha fazla besin sağlayacaktır. Biraz protein eklemek için buna lor veya ayran da ekleyebilirsiniz.
1 Ayda 10 Kg Kilo Verdiren Diyet
1 Ayda 10 Kg Kilo Verdiren Diyet

Tüm bu yiyecekleri diyetinize dahil ederek, bu yaz kesinlikle size birçok sağlık yararı sağlayacaktır. Kilo vermek ve sağlık kazanmak için kendi sağlıklı yaz diyetinizi oluşturmak için tüm bu yiyecekleri ve ipuçlarını kullanabilirsiniz. Kilo kaybı için en iyi diyetisyeni arıyorsanız ve bir kilo kaybı diyetisyeni arıyorsanız. Daha ayrıntılı bir yaz diyet planına ihtiyacınız varsa, bir sağlık uzmanıyla bağlantı kurmanız gerekir.

1 thought on “1 Ayda 10 Kg Kilo Verdiren Diyet

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.