Bacak İnceltmek İçin İpuçları

Bacak İnceltmek İçin İpuçları! Yaz geldi ve sen hala formda değil misin? Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra bir de egzersiz yaparak formda bir vücuda sahip olmak çok büyük süre almayacaktır. Egzersizlerde bölgesel incelme için özel olarak yapılan egzersizleri tercih ederek istediğiniz bölgeyi forma sokmak çok daha etkili olacaktır. Yaz aylarında bayanlar etek ve kısa şortlar tercih ettiğinden ince bacaklara sahip olmak isterler. İnce bacaklara sahip olmak artık hayal değil. Birkaç küçük ipuçları ile sen de ince ve fit görünümlü bacaklara sahip olabilirsin. Ayrıca bunun için spor salonlarına gitmene de gerek yok.

Bacak İnceltmek İçin İpuçları

Evde uygulayacağın birkaç egzersiz hareketi ile bu yaza formda girmen mümkün. O zaman bacak inceltmek için ipuçlarına şöyle bir göz atmaya ne dersin?

Bacak inceltme işlemi için sadece egzersiz ve spor yeterli değildir. Beslenme düzenine dikkat etmek trans yağlardan uzak durmak ve bol miktarda meyve ve sebze tüketimi yapmak da büyük önem taşır. Ayrıca bol su içerek vücudunuzdaki ödemleri kolay bir şekilde atabilir ve bacak inceltme işleminde önemli bir adıma imza atabilirsiniz.

Bacak İnceltme Egzersizleri

Evde uygulayarak yapacağınız bacak inceltme egzersizleri ile düzenli uygulama sonucunda ince bacaklara sahip olmanız mümkün. Squat üst bacak bölgesi için en etkili inceltme yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. 20 tekrar ile başlayacağınız Squat hareketini her gün düzenli olarak yapmaya başlayabilir ve günden güne artış sağlayarak daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Kardiyo egzersizleri de bacak inceltme konusunda oldukça başarılı. Kadriyo egzersizlerinde bisiklete binme, koşu yapma, yüzme, tempolu yürüyüş ve ip atlama gibi hareketler yer almaktadır. Bu hareketler bacak inceltme egzersizleri arasında en sık yapılan ve en etkili sonuç gösteren egzersizler olarak bilinmektedir. Lunge egzersizi ve bridge egzersizleri ile de bacak inceltme hayalinizi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmek mümkün tabi düzenli olarak uygulamak şartı ile. Bridge egzersizi ile bacakların yanı sıra kalçanızı da inceltmeniz kaçınılmazdır.

Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak İnceltmek İçin İpuçları
Bacak İnceltmek İçin İpuçları

Siz de spor salonuna gitmeye gerek kalmadan evde uygulayacağınız basit hareketler ile bacaklarınızı inceltebilirsiniz. Özellikle hareketsiz kalmak bacakların kalınlaşmasında en büyük etkendir. Yapacağınız basit egzersiz hareketleri ile üst bacak, alt bacak, iç bacak ve arka bacak bölgelerini incelterek daha fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Makas egzersizi, köprü egzersizi, bacak kaldırma egzersizi ve sandalye egzersizi evde en çok uygulanan ve oldukça basit olan bacak inceltme hareketleri arasında yer almaktadır. Her gün düzenli olarak uygulayacağınız ve günden güne düzenli olarak arttıracağınız bacak inceltme hareketleri ile etkili sonuç almanız kaçınılmaz olacaktır. Yapacağınız bacak inceltme hareketleri ile bacaklarınızı inceltmenin yanı sıra karın kaslarınızın çalışmasına da yardımcı olabilirsiniz. Egzersiz sayılarını arttırmak etkili sonuca daha hızlı ulaşma konusunda büyük rol oynamaktadır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.