Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve lekesi nasıl çıkar? Bunun cevabı artık son derece basit. Günlük yaşantımızda çok sık tükettiğimiz kahveler bazen bizlere bela olabiliyor. Herhangi bir yere döküldüğünde ortaya hiç hoş olmayan lekeler çıkıyor. Özellikle bu kahveler halı ve kıyafetler üzerine dökülüyorsa çok daha kötü görüntüler ortaya çıkabiliyor. Kahve, dökülmesi sonucu zor çıkan bir leke olduğu bilinir. Lekelerden kurtulma bilindiği kadar da zor bir durum değil. Bazı basit yöntemler ile bu sorunu kökten çözebilirsiniz. Bu çözümler için kullanılan malzemelerden birkaçını söylemek gerekirse bunlar: Karbonat, limon, sirkeli su, maden suyu, deterjan diyebiliriz. Hem evde olan hem de sizi zora sokmayacak bu malzemeler ile dilediğiniz gibi kahve lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Halı ve Kıyafetlerden Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

 

  Halı ve kıyafetlerden kahve lekesi çıkarma son derece basit. İlk önerimiz bir kabın içerisinde sirke ve su karışımı yaparak lekeli olan bölgeye uygulamanız olacaktır. Bu şekilde istenmeyen kahve lekelerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Herhangi bir kaza ile halınıza kahve dökülebilir. Halınıza dökülen kahve lekesinin fazlasını bir bez yardımıyla alın. Sonrasında çamaşır deterjanı ile bastırarak lekeli bölgeye uygulayın. Bu şekilde halınızdaki lekeyi kolayca çıkabilirsiniz. Para ödemeden de evinizde olan yöntemlerle basit bir şekilde lekelerden kurtulmak son derece kolay.

 

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

 

  Kahve lekesi çıkarma yolları dendiği zaman birçok yöntemin bulunduğunu görmekteyiz. Öncelikle deterjan, kahve lekeleri üzerinde son derece etkili olarak kabul edilmekte olan bir üründür. Bu Ürünü kullanmadan önce lekeli olan kısmı nemlendirmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Sonrasında bu alanda deterjan biraz bekletilmeli ve temizleme işlemi bitirilmeli.

Kahve lekelerinden kurtulmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise karbonat. Öncelikle lekenin bulunduğu bölgeyi iyi bir şekilde nemlendirin ve karbonatı dökün. 15 dakika gibi bir süre beklettikten sonra temizleme işlemene geçebilirsiniz.

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?
Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Limonlu su da kahve lekelerinden kurtulmak için mükemmel bir yöntemdir denilebilir. 1 – 2 limonu sıktıktan hemen sonra, su ile karıştırıp lekeli bölgeye dökün. Bir süre bekledikten sonra temizleyebilirsiniz. Ortaya çıkan farkı anında görmeniz mümkün.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.