Kilo Verme

Kilo Verme; Kadın erkek fark etmeden günümüzün en büyük problemlerinden bir tanesi kilo verme olmaktadır. Çok hızlı bir şekilde alınan kiloları vermek bir o kadar da zor olmaktadır. Aslında bu noktada bilinmesi gerekenleri bilmek ve gerekli bir şekilde bunlara uymak yeterli olacaktır. Hızlı bir şekilde kilo vermek için yapılması gereken en önemli adım kişilerin kendilerine ait olan bedenleri tanıması gerekmek olmaktadır. Herkesin bedensel olarak özellikleri farklıdır. Kimi spor ile hızlı bir şekilde kilo verirken kimi diyetle verecektir. Tabi ki bunun yanı sıra hormonal etkileri ve metabolizma hızlarını da göz önünde bulundurmak gerekecektir. Yaz ayları gelirken kişilerin yapması gereken belirli adımlar bulunmaktadır. Bunlar;

Kilo Verme

 • Sabah erken uyanmak için erken uyumak gerekir. Gece uykusu uyumayan kişilerin bedenlerinde gerekli enzimlerin salgılanma sorunu olması kişilerin kilo almasına neden olacaktır. Kilo vermenin en hızlı yolu uyku düzenine girmek olacaktır.
 • Abur cubur gibi sağlığa zararlı olan gıdalar tüketilmekten vazgeçilmektedir. Bunlardan yenilen bir lokma adeta bir ekmek ile aynı kaloriye sahip olmaktadır.
 • Yemek yerken kalori hesaplarına dikkat etmek gerekir. Bir gün çok fazla kalorisi olan yemekler yerken bir gün çok az kalorili yemek insan bedenini yoracak ve kilo vermesine engel olacaktır.
 • Hızlı kilo vermek için kişilerin kilo oranlarına göre günde ortalama olarak 3 ile 4 litre su içmek gerekir. Tabi ki ortalama olarak bu suların bir litrelerini detoks suyu olarak tüketmek gerekecektir. Yağ yakımı için en önemli etkilerden bir tanesi su olmaktadır. Sular içerisinde yer alan bileşimler ile yağların parçalanmasını ve bedenden daha rahat atılmasına yardımcı olacaktır.
 • Detoks sularını kişiler kendi sevdikleri sebzeler ya da meyveler ile hazırlayabilir. İçerisine limon, kök tarçın, yeşil elma, nane, maydanoz gibi ürünler koyularak tüketilen sular bedende yer alan ödemin atılmasında büyük oranda yardımcı olacaktır.
 • Spor hayatın önemli bir parçası olmalıdır. Her sabah düzenli olarak çıkılan spor kişilerin haftada ortalama 1 ile 2 kilo arasında bir kilo kaybı yaşamalarına yardımcı olacaktır. Eğer spor olmadan kilo verilmek istenirse bu durumlar kaslardan kayıp oluşmasına ya da beden içerisinde sarkmalar olmasına neden olabilir. Böyle şeyler ile karşı karşıya gelmemek adına spor ile diyetin beraber devam etmesi gerekecektir.
Kilo Verme
Kilo Verme
 • Tartı konusunda kişiler her ne kadar acaba bu gün ne kadar eksildim diyerek aktif bir şekilde tartılıyor olsa bile bu da yanlıştır. Moral ve motivasyonun tam olabilmesi adına kişilerin ortalama olarak on ya da on beş günde bir tartılmayı seçmesi gerekir.
 • Eğer bedende yağ oranı daha fazlaysa hızlı yağ yakmak için kişilerin yağ tüketimlerini hayatlarından çıkarmaması gerekir. Günlük olarak belirli bir miktarda tüketilen tereyağı ve zeytinyağlarının kilo aldırmak gibi bir etkisi yoktur. Aksine sizlerin yağ moleküllerinin harekete geçmesine yardımcı olacağı için ilk olarak yağlardan kilo vermenize yardımcı olacaktır.
 • Yiyeceklerinizin lifli gıdalardan oluşmasına dikkat edin. Yulaf gibi ürünlerde hem kalori değeri yer almazken kilo verdirme sırasında önemli olan adımlardan bir tanesidir.
 • Yürüyerek kilo vermek ya da zumba yaparak kilo vermek kişilerin hızlı bir şekilde bedenlerinde yer alan kilolardan kurtulmalarına da yardımcı olacaktır.
 • İstekli bir şekilde başlarsanız ve gerekli olan adımları düzgün bir şekilde yerine getirirseniz aslında istediğiniz bedene kavuşmak çok kolay olacak. Bunun için dikkatli ve programlı ilerlemeyi tercih edin.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.