Anti Aging Besinler

Anti Aging Besinler; Teknoloji geliştikçe, sağlık alanında da önemli adımlar atılıyor. İnsanlığın en çok ilgilendiği konulardan biri ise genç kalma oluyor. Yaşlanmak, hemen hiç bir insanın isteyeceği bir şey değildir. Ancak bunu botoks ve çeşitli estetik operasyonlar yerine doğal yoldan sağlamanın bir yolu daha var; sağlıklı beslenme. Günümüzde hemen hepimiz ne kadar dikkat etsek de, dengesiz bir beslenme düzeni ve yaşam koşulları ile hayatımızı sürdürüyoruz. Asansör kullanıyor, öğle arasında hamburger, sosisli gibi yiyecekleri tercih ediyor.

Anti Aging Besinler

Sağlığımız ve cildimizin düşmanı stres ise cabası… Stres, 30′lu yaşlar gelmeden cildinizde görmeye başladığınız o ince çizgiler ve kırışıklıkların en önemli nedeni olarak gösteriliyor. Bu nedenle, mümkün olduğunca stresten uzak durmakta yarar var.

Ancak bunu destekleyecek bir takım şeyler daha yapmakta yarar var; düzenli beslenme. Beslenme şekli, yaşlanma ve genç kalma konusunda en önemli etmenlerden biridir. Doğru besinleri tercih ederek, olduğunuzdan en az 5-10 yaş daha genç görünebilirsiniz. İşte vücut yaşınızı mümkün olduğunca genç tutacak besinler;

Avokado 

Çok değerli bir besin  olan avokado, A ve E vitaminleri açısından da oldukça zengindir. En önemli anti-aging özellikli meyvelerden birisi olan avokadoyu, günümüzde hemen her marketten satın almak mümkün. Bu meyveyi dilerseniz yiyerek, dilerseniz de cilt maskesi ile değerlendirerek kullanabilirsiniz.

Nar 

Ramazan aylarında sofraların vazgeçilmezi güllaç tatlısını süslemek için kullanılan, ancak yararları saymakla bitmeyen mucizevi besinlerden birisi olan nar, hem cilt, hem saç, hem eller hem de tırnaklar için oldukça yararlıdır. Özellikle kırışıklıkların önlenmesi için, haftada en az 1 kez nar tüketmeyi ihmal etmemelisiniz.

Yaban Mersini 

Anti Aging Besinler
Anti Aging Besinler

Doğanın mucizeleri saymakla bitmez; işte size onlardan biri. Kan şekerini düzenleyici, idrar yolları temizleyici, kalp ve beyin hastalıklarına karşı koruyucu gibi etkileri ile bilinen yaban mersini, çok önemli anti-aging besinlerden de biridir. İster çayını isterseniz de meyvesini tüketebileceğiniz bu besin, kansere karşı koruyucu etkiye de sahiptir.

Çilek 

C vitamini açısından en zengin meyvelerden birisi olan çilek, tam bir anti-aging kaynağıdır. Cildinize uygulayacağınız çilek maskesi, sivilcelerden ve siyah noktalardan korunmanıza da yardımcı olur.

Bal

Cilt için en güzel nemlendiricilerden biri olan bal, hem doğal hem de pahalı kremlere göre oldukça ekonomiktir. Öksürük söktürücü, temizleyici etkileri ile bilinen bal, cilt için de muhteşem bir anti-aging kaynağıdır.

Yeşil Çay 

Antioksidan içeriği ile bilinen yeşil çay, yaşlanmaya karşı kullandığınız tüm o kremlerden daha etkilidir. İçerdiği vitamin ve mineraller ile zararlı toksinlerin vücuttan hızla atılmasını sağlayan yeşil çayı, her gün tüketmeyi ihmal etmeyin.

Esmer Şeker

Diğer bir anti-aging etkisi bulunan besin de esmer şekerdir. Özellikle şeker hastalarına beyaz şeker kullanmamaları için tavsiye edilen esmer şeker, beyaz şekere göre çok daha sağlıklıdır. Çayınızda, yaptığınız tatlılarda kullanacağınız esmer şeker, yemeğin kalorisini ve şeker oranını büyük oranda azaltır. Ciltteki ölü derileri atmak için ideal bir besin kaynağı olan esmer şeker ile haftada bir olarak peeling uygulayabilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.