En İyi Lazer Epilasyon Yöntemleri

En İyi Lazer Epilasyon Yöntemleri, En İyi Lazer Epilasyon Yöntemleri; Bayanların korkulu rüyası istenmeyen tüyler için alternatif bir tedavi yöntemi olan lazer epilasyon, son yıllarda en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinin başında gelmektedir. Özellikle yaz aylarında, bikini mevsimi geldiğinde daha büyük bir sıkıntı haline gelen istenmeyen tüyler; ağda, tıraş bıçağı ya da epilatör gibi yöntemlerle geçici olarak yok edilmeye çalışılır.

Ancak bu durum, giderek bir problem haline gelebilir. Özellikle yüz, sırt, göbek ve göğüs bölgesinde bulunan rahatsız edici tüylere, bu geçici çözümlerden çok kalıcı çözümler gerekmektedir. Lazer epilasyon, bu bölgelerde çıkan tüylerden kurtulmak için alternatif ve kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

En İyi Lazer Epilasyon Yöntemleri

Eskiden yaz aylarında yapılması önerilmeyen lazer epilasyon, artık her mevsim yapılabiliyor. Tüylerin derecesine ve bölgesine bağlı olarak, ortalama 8-10 seansta tamamen kurtulmanızı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayan lazer epilasyonla ilgili, bayanların en büyük korkusu izler. Lazerin uygulandığı bölgede leke ve izler kalmasından korkan bayanlar, geçici çözümler uygulamaya devam ediyorlar. Oysa günümüzde, doğru estetik merkezi ve doğru yöntemlerle uygulanan lazer epilasyonlar, tüylerden iz kalmadan ve kalıcı olarak kurtulmanızı sağlıyorlar. Peki, en iyi lazer epilasyon yöntemi nedir?

Alexandrite Lazer

En İyi Lazer Epilasyon Yöntemleri
En İyi Lazer Epilasyon Yöntemleri

Alexandrite Lazer, Diode Lazer ve ND Yağ Lazer gibi farklı yöntemleri bulunan Lazer epilasyon yöntemleri, bölgelere ve tüylerin kalınlık ve derecesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Alexandrite Lzer, açık ten ve koyu renk kıl için ideal bir yöntemdir. Şunu belirtmek isteriz ki, bu yöntem esmer tenlerde çok tercih edilmezi. Ruby lazere göre yan etkisi daha az olsa da, yine de esner tenlerde kullanılması önerilmemektedir.

Diode Lazer

Diode Lazer, Alexandrite lazere göre daha farklı etkilere sahiptir. Yüz, sırt ve kol bölgesinde uygulanan en etkili yöntem olan Diode lazer, diğer lazerden daha derinlere inerler. Bu da, derin yerleşim gösteren kıllarda da en etkili yöntem olmasını sağlamaktadır. Bir lazer kliniğinde mutlaka bulunması gereken Diode Lazerin, tüm bölge ve sonuçlar incelendiğinde en etkili lazer yöntem olduğu anlaşılmıştır. Tüm cilt tiplerinde kullanım olanağı sağlaması da Diode Lazer’in en önemli avantajlarının başında gelmektedir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.