Göbek Yağlarını Eriten 9 içecek ve 4 Hareket

Göbek Yağlarını Eriten 9 içecek ve 4 Hareket, Karın bölgesindeki yağlardan şikayetçi misiniz? Bazı içecek ve egzersiz yöntemleriyle bunu aşmak mümkün.

Ananas suyu

Listemizin ilk sırası faydaları ve lezzetiyle bilinen ananas suyuna ayrılıyor. Ananas suyunun içerisinde ‘’bromelain’’ ismindeki bir enzim, yağ yakımını hızlandırır ve kolaylaştırır. Böylece göbekteki fazla yağlardan kurtulmaya destek olur.

1 adet bütün veya yarım taze ananasın suyunu sıkıp sabahları içebilirsiniz.

Ballı tarçınlı su

Tarçın yağ yakma konusunda uzman bir gıdadır.

 • 1 çay kaşığı tarçını 1 su bardağı veya 1 kupa dolusu hafif sıcak suyla karıştırın
 • Karışıma bal ekleyin
 • İçime hazırdır.

Türk kahvesi veya Filtre kahve

Kahve içeriğinde bulunan alkaloid bileşeni sayesinde karın bölgesindeki ve civarındaki yağların yakımını hızlandırmaya oldukça yardımcı olur. Kahve çekirdeklerinin veya tozunun taze olması bu hususta önemlidir. Kahveye şeker eklenmemesini diğer başka bir kural olarak anımsatalım.

Greyfurt ve nar suyu

Kötü kolestrolü iyileştirme, insülin düzeylerini azaltma gibi bir çok faydaları bulunan nar ve greyfurt, yağ yakmanıza da yardımcı olacaktır.

Tarif

 • 1 su bardağı taze sıkılmış greyfurt suyu
 • Yarım çay kaşığı bal
 • 1 su bardağı taze sıkılmış nar
 • Tüm bu malzemeleri birbiriyle karışana dek karıştırın.
Göbek Yağlarını Eriten 9 içecek ve 4 Hareket
Göbek Yağlarını Eriten 9 içecek ve 4 Hareket

Kereviz suyu

Bu tarif göbek yağları sıkıntısından kurtulmaya birebir içeceklerin başında gelir. Şişkinliği ve hazımsızlığı giderme gücüne sahiptir.

Hibiskus şerbeti

Eski zamanlardan bu yana gelen özel kıvama sahip bir içecektir. Yağ yakımını kolaylaştırır. Kişiyi zinde ve dinç tutar.

Tarifi

 • 1 litre hafif sıcak su
 • 1 adet elma
 • 2 çay kaşığı karanfil
 • 2 tatlı kaşığı hibiskus
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 adet tarçın (çubuk tarçın)
 • Malzemelerimizi derin bir tencereye alıp ısıtıyoruz ve sonra ılımaya bırakıyoruz. Soğuyunca süzüyoruz ve servis ediyoruz.

Zencefil çayı

Zencefil çayı metabolizmayı hızlandıran bir içecektir. Bu çay aynı zamanda aç veya biraz aç karna içildiğinde iştahı kapatabiliyor. Yarattığı yapay doygunluk hissi sayesinde zayıflamaya yardımcı oluyor ve yağ yakımı da böylelikle hızlanıyor.

Limon suyu

Limondaki su kalp sağlığına olumlu destek olur ve kanser gibi hastalıkların oluşum riskini azaltır. Limon aynı zamanda yağ yakımını kolaylaştırır. Limonlu suyu ılık suyla karıştırmak ve sabahları içmek daha etkili olacaktır.

Soya sütü

Soya sütü kas kütlesini arttırmaya destek olur ve göbekteki yağlanmayı azaltır. Formunuzu korumanız ya da zayıflamanız için gereken protein oranını da nispeten size sağlar. Soya sütü bu yüzden göbekteki yağları eritmek için başvurulabilecek akıllıca bir yoldur.

Göbekteki Yağları Eritmek İçin Egzersiz Önerileri

Karın bölgesindeki yağlardan gerçekten şikayetçisiniz ve yorucu olmayan, pratik, gün içinde yapılabilir bir egzersiz hareketi mi arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz.

Crunches: Diğer ismiyle yarım mekik. Bu harekette sırt üstü uzanır ve dizlerinizi biraz bükersiniz. Kollarınızı çapraz olacak biçimde göğüs bölgenize koyarsınız. Hafif bir şekilde ve bu vaziyette mekik çekersiniz. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için birebir.

Mountain climbers: Bu harekette plank pozisyonunda durun. Sol bacağınızı göğüs tarafınıza doğru çekerken, sağ bacağınız sabit bir şekilde dursun. Aynısını diğer bacağa da uygulayın, eşzamanlı bir şekilde bu hareketi sürdürün. Böylece yerde koşu yapıyormuşçasına bir hareket doğacaktır. Bu egzersiz formunu her gün yaparsanız sağlıklı bir verim elde edebilmeniz mümkündür.

Bacak kaldırma egzersizi: Bacaklarınızı birbirine yapışık biçimde, sırt üstü uzandığınız yerde, düz bir açıyla yukarı kaldırın. Hareket esnasında vücut sabit durmalıdır, bacaklar veya ayaklar bükülmemelidir ve kaldırırken nefes verilmeli, bacaklar indirilirken nefes alınmalıdır. Bu hareket de şikayetlerinize derman olabilecek bir egzersizdir.

Yürüyüş: Bu hareketleri istemiyorsanız, pratik ve herkesin yapabileceği bir şey önerelim; Yürüyüş. Özellikle sabahları birkaç kilometre boyunca tempolu bir şekilde yürümek yararlı olacaktır. Aynı zamanda diğer egzersizlerin yanı sıra da yürüyüş yapabilirsiniz. Güne başlarken yürüyüş yapmak, günün daha geç saatlerinde yapılacak egzersizler için bir ısınma, esneme ve gerinme zemini hazırlayacaktır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.