Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Diş ağrısı hemen hemen herkesin uzun veya kısa vadeli olarak hayatında yaşamış olduğu bir ağrıdır. Her zaman ve her şartta doktora gitmek mümkün olmayabilmektedir. Böyle bir zamanda evde uygulanabilecek ve en azından ağrının geçici olarak da olsa duraksamasını sağlayacak birkaç yöntem bulunmaktadır. Elbette ki bu tarz bir ağrıda diş doktoruna başvurmak ve gereken tedavinin yapılmasını sağlamak sizler için en sağlıklı şeydir.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Şimdi sizlere öncelikle neler yapabilirsiniz ve nasıl doğal çözümlerle kurtulabilirsiniz. Bu konuda bilgi vermeye çalışalım. Diş ağrısından kurtulmak için öncelikli olarak dişlerinizi fırçalayarak yemek artıklarını yok edebilirsiniz. Çünkü diş ağrılarının sebepleri yemek artıkları ve bakterilerin sinirlere yaptığı etkidir. Yemekten sonra dişleri temizlemek gerekir aksi takdirde artıklar aside dönüşür ve sinirlere baskı yaparak dişlerinizde ağrıya sebebiyet verebilmektedir.

Özellikle tüketilen nişastalı ve şekerli gıdalar temizlenmezse hızlı bir biçimde bakteriye dönüşmektedir. Bu da diş ve diş etini mesken tutan bakteriler için sizlere ağrı yapmak adına güzel bir fırsat olmaktadır. Bu anlamda dişlerinizi fırçaladığınız da bakteriler ve artıklar dan kurtulmuş olursunuz diş fırçası imkanı bulamadığınız durumlarda kolonya ve alkol ile dezenfekte etmiş olduğunuz kürdan veya diş ipiyle diş aralarına kaçmış olan yemek artıklarını temizleyebilirsiniz.

Gece Tutan Diş Ağrısı

Diş ağrısının en önemli noktalarından bir tanesi gece vakti gelmesidir. Bu ağrıyı bastırmak için dişinizi fırçalamanız ve ağrıyı dindirmek için bazı yöntemleri kullanmanız gerekir. Diğer yandan buz bir çok ağrı ve acılı yarada etkili olduğu gibi aynı zamanda diş ağrılarında da etkilidir.

Diş Ağrısına Doğal Çözümler

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Sizlere sunacağımız doğal yöntemlere gelecek olursak kısa süreli çözümlerden biri ve Doktora gitmeden diş ağrısı nasıl geçer tuzlu su veya sirke gargarasıdır. Tuzlu suyla ağzınızı gargara yaptığınızda buradaki bakteriler zarar göreceği için ve sinirler rahatlayacağı açısından dışarının geçici olarak geçecektir.

Zonklayan diş ağrısına ne iyi gelir diye soracak olursanız; sarımsak özellikle iltihaptaki başarısını aynı şekilde diş ağrısına bir çözüm olarak da göstermektedir. 2 diş sarımsağı ezerek ağrıyan dişin üzerini kaplayacak şekilde sürerseniz sarımsak ağrıyı alacaktır. Aynı zamanda bakterileri de kalacaktır. Bir dilim salatalığın üzerine tuz olarak dişin üzerine koyarsanız diş ağrısının geçmiş olduğunu görürsünüz. Ayrıca seyreltilmiş olan oksijenli su ağızda çalkalandığı da yine diş ağrısının geçmiş olduğunu görebilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.