Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma

Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma? Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma Yolları; Bayanlar için makyaj yapmak ve makyaj malzemelerini yanında taşımak adeta bir hayat felsefesidir. En azından bir göz kalemi, bir pudra ya da dudak parlatıcıları mutlaka yanlarında olur. Tabi bunun dışında önem verdikleri konulardan bir tanesi de makyaj malzemelerini sağlıklı bir şekilde saklamalarıdır.

Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma Yolları Nelerdir?

Makyaj malzemeleri ucuz olmadığından dolayı ömrünü uzatmak için önerilere bakılmaktadır. Biz de sizlere makyaj malzemelerinizin ömrünü nasıl uzatacağınızı anlattık.

  • Kırılan Farları Çöpe Atmak Yerine Alkolleyin

Makyaj malzemeleri arasında en çok hasara uğrayan ve bu konuda sinir harbi yaşayan bayanlar artık farlarını streç bir film yardımı ile sardıktan sonra alkol damlatıp buzdolabına atabilirler. Kısa süre içinde sağlam bir far karşınızda duruyor olacak.

  • Allık ve Pudra Onarımında da Alkol

Makyaj malzemeleri kimyasal maddelerden üretildiğinden dolayı alkol ile eski hallerini alabiliyorlar. Az önce söz ettiğimiz uygulamayı allık ve pudra kırılmalarında da deneyebilirsiniz.

Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma
Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma
  • Makyaj Temizleme Pamuğu Kurtarıcı

Makyaj temizleme pamuğunuzu makyaj malzemelerinizin üzerine koyup kapaklarını kapattıktan sonra kırılmalara engel olabilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.