Kolay Saç Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kolay saç boyama işlemi bilindiği kadar zor olmamakla birlikte son derece basittir. Bu işlemi yapmanın nedeni ise çoğu zaman insanlar kötü dönemlerden geçer ve kendilerine bir değişiklik yapmak isterler. Bu değişik genellikle saç boyama işlemleri için geçerli olur. Amaç sadece değişik görünmek değil aynı zamanda da farklı bir tarz ve stil yaratma da olabilir. Saç boyama işlemini çok öncelerden beri kadınlara ait olduğu bilinmekle beraber günümüzde artık erkeklerde saçlarını boyama işlemini gerçekleştirebiliyor. Saç boyatan kişilerin saçlarında oluşan yıpranmalara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde çok kötü ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarak saç yanabilir. Saç boyama işlemini illa bir kuaföre gidip yaptırmanıza gerek yoktur. Evde kendiniz de kendi imkânlarınızla saçınızı boyayabilirsiniz.

Evde Saç Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Evde kolay saç boyama işlemi yapılmadan önce boyaya karşı alerjiniz olup olmadığını bilmeniz ve buna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Saç boyamak çok kolay bir iş gibi görünse de içindeki kimyasallar derinize zarar verebilir. Bu sebeple doğru ve kaliteli ürünler seçmeye de özen göstermelisiniz. Saç derinizin alerjisi olup olmadığına bakmak için boya karışımı yaparak bir bölgeye sürüp bekletebilirsiniz. Böylelikle test ederek öğrenmiş olursunuz. Bu test sonucundan boyayı koyduğunuz bölgede bir değişiklik, yanma yoksa sıkıntı olmayacaktır. Boyayı koyarken gözünüze temas ettirmemeniz de büyük önem arz eder. Evinizde saç boyama işlemi gerçekleştirmek için:

  • ·krem peroksit
  • saç boyası
  • boya karıştırma kabı
  • fırça
  • eldiven
  • bone
  • vazelin
  • üzerinize bulaşmaması için örtü

gerekir. Böylelikle boyama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hiç Boya Görmemiş Saça İşlem Nasıl Yapılır?

 

Kolay Saç Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?
Kolay Saç Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hiç boya görmemiş saça işlem için kişi biraz zorlanabilir. Saç kendi orijinalliğinde olması sebebiyle boya kabul etmeyebilir. Koyu renkli bir saçı açık renge çevirmek istiyorsanız bu biraz zorluk çıkarabilir. Öncelikle saçınızı açıcı kullanarak açmalısınız. Açıcı ile rengini açtığınız saça dilediğiniz rengi uygulayabilirsiniz. Tabi kesin tutacak diye bir şey yok maalesef. Çok dikkatli bir şekilde bu işlemleri yapmalısınız. Yoksa saçınız yanabilir. Eğer saçınız açık renklerde ise açıcı kullanmanıza ve saçınızı yıpratmanıza gerek kalmayacaktır. Siyah ve kızıl renklerini kullanmak isteyenler son derece dikkatli olmalılar. Bunun sebebi ise bu renkler için saçınıza açıcı kullanmanız gerekir. Bu renkleri seçerken iyi düşünüp ona göre karar vermelisiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.